Translate

середа, 10 жовтня 2012 р.

Жовтень

Настав час готувати дачу до зими

Дні в жовтні все коротші, похмуро і холодно, тому, стає трохи сумно, що незабаром дачу доведеться закривати
Разом з тим, жовтень - один з найбільш напружених місяців у році для дачників. Необхідно викопати пізню картоплю, зібрати і укласти на зберігання яблука і груші. Коренеплоди, наявні на городі, потрібно викопати і підготувати для подальшого зберігання (наприклад, заморозити або законсервувати). Перед тим як прибрати садові меблі, їх необхідно обробити олією. Компост перемішати, а частину його використати на городі. Коріння багаторічних рослин потрібно підрізати. Підстригти до оптимальної висоти траву на галявині, можливо, останній раз в цьому році. У будь-якому випадку, по галявині потрібно пройтися граблями. Необхідно також посадити останні цибулини весняних квітів, а також видалити останні бур'яни, щоб було легше наступної весни. Крім того, незабаром потрібно зайнятися захистом вуличних горщиків від морозу. Помістити деякі бульби у ящики з білим торф'яним мохом (сфагнум), після чого прибрати їх в прохолодне місце до висадки в грунт навесні. У теплиці потрібно зібрати останні овочі, після чого необхідно прибрати теплицю. Можливо, зайнятися посадкою нових фруктових дерев або кущів. Уф! Можна відчути себе абсолютно виснаженим тільки при думці про все це. Однак позитивний момент полягає в тому, що навколо багато свіжого повітря, і Ви зможете отримати задоволення від настільки різноманітної фізичної праці.

Город

Якщо на Вашому городі немає високих грядок, а грунт важкий і глинистий, то було б непогано взяти лопату і перекопати зараз весь грунт. Ви зможете полегшити собі завдання на наступний сезон, якщо додасте в грунт трохи піску і компосту. Якщо ж грунт на Вашому городі піщаний, то додайте в нього велику кількість компосту і білого торф'яного моху. Використовувати культиватор не рекомендується. Робіть все лопатою. Культиватор тільки зруйнує тендітну структуру такого грунту. Структура грунту повинна нагадувати хлібні крихти. Після обробки культиватором грунт виглядає красиво, але її структура може бути порушена, грунт швидко деградує, а вміст кисню в ній зменшується. Завершіть підготовку грунту укладанням хорошого зігріваючого шару компосту, який залишиться тут на всю зиму.
Облаштовуючи підняті (високі) грядки, потрібно пам'ятати, щоб ширина їх становила близько метра. Довжина при цьому не має значення. Що має значення, так це те, щоб Ви мали можливість дотягнутися до центру грядки з обох країв, не наступаючи при цьому на грунт грядки. Таким чином, ширина грядки в деякій мірі залежить від довжини Ваших рук.
Перекопувати землю на глибину не менше двох багнетів. Перемішайте грунт з третиною компосту.
Після того, як Ви зробили грядку, укрийте її шаром компосту. Шар товщиною 5 - 8 см гріє грунт, а також збагачує її мікрофлору. Навесні знову обробіть затверділі ділянки граблями, і грунт буде готовий до посадки.

Овочі та фрукти

Фрукти і овочі слід роздільно зберігати в сухому і прохолодному місці. Ви можете легко облаштувати найпростіший льох для зберігання врожаю у великій дренажній канаві, укривши її зверху грунтом. Покрийте дно хорошим шаром гравію і піску для дренажу. Встановіть ємності й ящики таким чином, щоб урожай не відсирів при попаданні води. Коли стане по-справжньому холодно, вкрийте імпровізований льох деревом і утеплюючими матами. Не забудьте передбачити у верхній частині укриття трубу для доступу повітря.

Галявина і квітник

Ось і закінчився вересень. Це було ідеальне час для посіву нової трави. Якщо Ви не встигли цього зробити, в грунті все ще зберігається багато тепла, якого цілком достатньо для успішного висівання. Трава може рости навіть при температурах 5 - 6 º С. Що стосується «старих» галявин, то наступної весни, коли зійде сніг, наситите галявину киснем, добре пройшовшись по ній граблями, а потім виконайте в ній отвори вилами, щоб вода змогла піти в грунт. А зараз приберіть з галявини все опале листя і гниючі фрукти, що впали з дерев.
Вийміть бульби квітів, які не переносять морози, таких як: жоржини, бегонії та деякі види лілій. Помістіть їх в прохолодне місце в ящику з білим торф'яним мохом.
Висаджування цибулин весняних квітів повинно проводитися навересні, однак ця робота може бути відкладена і до жовтня.
Цибулини багаторічних рослин можна розділити на частини і розсадити. Не видаляйте відмерлі верхівки. Вони захистять рослини від морозів.
Осінь - прекрасний час для поповнення саду багаторічними рослинами. Бордюри з багаторічних квітів легко облаштувати, і вони чудово виглядають. Однак за ними досить важко доглядати. Порада: розташовуйте великі рослини ззаду, а маленькі попереду, рослини з блакитними та білими квітами садіть окремо один від одного.
Але пам'ятайте, що природі властиво все змінювати, в результаті ті рослини, яким слід було бути високими, можуть виявитися маленькими, і навпаки. Ви повинні все спробувати, з часом з'ясувавши, що ж краще всього приживається саме у Вас.

Фруктовий сад

Осінь - це, перш за все маса фруктів! Перевірте гілки, які могли поламатися від рясного врожаю. Зріжте ушкоджені гілки, щоб через них не поширювалися грибкові захворювання. Зберіть і підготуйте яблука до зберігання. Буде краще, якщо Ви загорнете яблука в тонкий папір, щоб підтримувати в плодах необхідний рівень вологи.
У цьому місяці посадіть нові фруктові дерева. Отримавши консультацію в розпліднику, підберіть такі види, які не вимагають обприскування.

Теплиця

Зберіть останні помідори, щоб вони могли дозріти на підвіконні, потім, заберіть з ділянки старі рослини. Проведіть ретельне прибирання теплиці, для стікла можна використовувати рідке мило. Потім цей процес слід повторити навесні. Пересадіть в теплицю дрібні кущові рослини, що вимагають захисту від холоду і карликові рододендрони, що росли до цього в спеціальних скриньках. Тут вони знайдуть захист і будуть прекрасно себе почувати в зимовий час. Вони будуть першими рослинами, які зацвітуть навесні.


Для садоводів які спостерігають за сприятливими фазами місяця, додатково публікую календар посадок плодових дерев та ягідних кущів на Жовтень 2012 р.


Рослина
Числа рекомендовані для посадки.
Абрикос, вишня, слива
1-3, 8-10, 26-27
Айва, груша
2-3, 7-9, 28
Глід,(боярышник)
2, 7-10
жимолость
7-10, 26-27
Калина, обліпиха
2-3, 8-10
Аґрус, малина, смородина
1-3, 8-10
Ліщина
7-9, 27-28
Горобина
2, 8-10, 28
Черешня
3, 9-10, 28
Шиповник
3, 9-10, 28
Яблуня
1-3, 7-10

Немає коментарів:

Дописати коментар