Translate

середа, 10 жовтня 2012 р.

Жовтень

Настав час готувати дачу до зими

Дні в жовтні все коротші, похмуро і холодно, тому, стає трохи сумно, що незабаром дачу доведеться закривати
Разом з тим, жовтень - один з найбільш напружених місяців у році для дачників. Необхідно викопати пізню картоплю, зібрати і укласти на зберігання яблука і груші. Коренеплоди, наявні на городі, потрібно викопати і підготувати для подальшого зберігання (наприклад, заморозити або законсервувати). Перед тим як прибрати садові меблі, їх необхідно обробити олією. Компост перемішати, а частину його використати на городі. Коріння багаторічних рослин потрібно підрізати. Підстригти до оптимальної висоти траву на галявині, можливо, останній раз в цьому році. У будь-якому випадку, по галявині потрібно пройтися граблями. Необхідно також посадити останні цибулини весняних квітів, а також видалити останні бур'яни, щоб було легше наступної весни. Крім того, незабаром потрібно зайнятися захистом вуличних горщиків від морозу. Помістити деякі бульби у ящики з білим торф'яним мохом (сфагнум), після чого прибрати їх в прохолодне місце до висадки в грунт навесні. У теплиці потрібно зібрати останні овочі, після чого необхідно прибрати теплицю. Можливо, зайнятися посадкою нових фруктових дерев або кущів. Уф! Можна відчути себе абсолютно виснаженим тільки при думці про все це. Однак позитивний момент полягає в тому, що навколо багато свіжого повітря, і Ви зможете отримати задоволення від настільки різноманітної фізичної праці.

Город

Якщо на Вашому городі немає високих грядок, а грунт важкий і глинистий, то було б непогано взяти лопату і перекопати зараз весь грунт. Ви зможете полегшити собі завдання на наступний сезон, якщо додасте в грунт трохи піску і компосту. Якщо ж грунт на Вашому городі піщаний, то додайте в нього велику кількість компосту і білого торф'яного моху. Використовувати культиватор не рекомендується. Робіть все лопатою. Культиватор тільки зруйнує тендітну структуру такого грунту. Структура грунту повинна нагадувати хлібні крихти. Після обробки культиватором грунт виглядає красиво, але її структура може бути порушена, грунт швидко деградує, а вміст кисню в ній зменшується. Завершіть підготовку грунту укладанням хорошого зігріваючого шару компосту, який залишиться тут на всю зиму.
Облаштовуючи підняті (високі) грядки, потрібно пам'ятати, щоб ширина їх становила близько метра. Довжина при цьому не має значення. Що має значення, так це те, щоб Ви мали можливість дотягнутися до центру грядки з обох країв, не наступаючи при цьому на грунт грядки. Таким чином, ширина грядки в деякій мірі залежить від довжини Ваших рук.
Перекопувати землю на глибину не менше двох багнетів. Перемішайте грунт з третиною компосту.
Після того, як Ви зробили грядку, укрийте її шаром компосту. Шар товщиною 5 - 8 см гріє грунт, а також збагачує її мікрофлору. Навесні знову обробіть затверділі ділянки граблями, і грунт буде готовий до посадки.

Овочі та фрукти

Фрукти і овочі слід роздільно зберігати в сухому і прохолодному місці. Ви можете легко облаштувати найпростіший льох для зберігання врожаю у великій дренажній канаві, укривши її зверху грунтом. Покрийте дно хорошим шаром гравію і піску для дренажу. Встановіть ємності й ящики таким чином, щоб урожай не відсирів при попаданні води. Коли стане по-справжньому холодно, вкрийте імпровізований льох деревом і утеплюючими матами. Не забудьте передбачити у верхній частині укриття трубу для доступу повітря.

Галявина і квітник

Ось і закінчився вересень. Це було ідеальне час для посіву нової трави. Якщо Ви не встигли цього зробити, в грунті все ще зберігається багато тепла, якого цілком достатньо для успішного висівання. Трава може рости навіть при температурах 5 - 6 º С. Що стосується «старих» галявин, то наступної весни, коли зійде сніг, наситите галявину киснем, добре пройшовшись по ній граблями, а потім виконайте в ній отвори вилами, щоб вода змогла піти в грунт. А зараз приберіть з галявини все опале листя і гниючі фрукти, що впали з дерев.
Вийміть бульби квітів, які не переносять морози, таких як: жоржини, бегонії та деякі види лілій. Помістіть їх в прохолодне місце в ящику з білим торф'яним мохом.
Висаджування цибулин весняних квітів повинно проводитися навересні, однак ця робота може бути відкладена і до жовтня.
Цибулини багаторічних рослин можна розділити на частини і розсадити. Не видаляйте відмерлі верхівки. Вони захистять рослини від морозів.
Осінь - прекрасний час для поповнення саду багаторічними рослинами. Бордюри з багаторічних квітів легко облаштувати, і вони чудово виглядають. Однак за ними досить важко доглядати. Порада: розташовуйте великі рослини ззаду, а маленькі попереду, рослини з блакитними та білими квітами садіть окремо один від одного.
Але пам'ятайте, що природі властиво все змінювати, в результаті ті рослини, яким слід було бути високими, можуть виявитися маленькими, і навпаки. Ви повинні все спробувати, з часом з'ясувавши, що ж краще всього приживається саме у Вас.

Фруктовий сад

Осінь - це, перш за все маса фруктів! Перевірте гілки, які могли поламатися від рясного врожаю. Зріжте ушкоджені гілки, щоб через них не поширювалися грибкові захворювання. Зберіть і підготуйте яблука до зберігання. Буде краще, якщо Ви загорнете яблука в тонкий папір, щоб підтримувати в плодах необхідний рівень вологи.
У цьому місяці посадіть нові фруктові дерева. Отримавши консультацію в розпліднику, підберіть такі види, які не вимагають обприскування.

Теплиця

Зберіть останні помідори, щоб вони могли дозріти на підвіконні, потім, заберіть з ділянки старі рослини. Проведіть ретельне прибирання теплиці, для стікла можна використовувати рідке мило. Потім цей процес слід повторити навесні. Пересадіть в теплицю дрібні кущові рослини, що вимагають захисту від холоду і карликові рододендрони, що росли до цього в спеціальних скриньках. Тут вони знайдуть захист і будуть прекрасно себе почувати в зимовий час. Вони будуть першими рослинами, які зацвітуть навесні.


Для садоводів які спостерігають за сприятливими фазами місяця, додатково публікую календар посадок плодових дерев та ягідних кущів на Жовтень 2012 р.


Рослина
Числа рекомендовані для посадки.
Абрикос, вишня, слива
1-3, 8-10, 26-27
Айва, груша
2-3, 7-9, 28
Глід,(боярышник)
2, 7-10
жимолость
7-10, 26-27
Калина, обліпиха
2-3, 8-10
Аґрус, малина, смородина
1-3, 8-10
Ліщина
7-9, 27-28
Горобина
2, 8-10, 28
Черешня
3, 9-10, 28
Шиповник
3, 9-10, 28
Яблуня
1-3, 7-10

неділя, 7 жовтня 2012 р.

Гарбуз! Корисний овоч!


Гарбуз придасть сил, вилікує людину, підвищить настрій, позбавить депресії.

Раніше римляни і стародавні греки робили з гарбуза пляшки для води та вина. А в наші дні гарбуз вважається корисним делікатесом!
Гарбуз - корисний продукт, який цінують у всьому світі. Наприкінці жовтня в Голландії по вулицях міст тролі везуть на візках величезні плоди різних відтінків: від блідо-зелених до яскраво-помаранчевих. В Америці в цей же час проходить святкування Хеллоуїна. Австрія славиться тим, що з гарбуза кулінари можуть зробити все - від бісквітів до косметики.


Користь гарбуза:
Гарбуз - переможець серед овочів за вмістом заліза. У гарбузі містяться вітаміни групи В, C, E, D, РР, а також такий рідкісний вітамін T, який впливає на обмінні процеси в організмі. Лікарі радять споживати якомога більше страв з гарбуза, щоб захистити себе від такої хвороби, як пієлонефрит. Корисна гарбуз і гіпертонікам.
Завдяки вітаміну А, гарбуз корисний при загоєнні ран, виразок та опіків. Для цього прикладайте розтертий м'якуш цієї ягоди у вигляді компресу на 2-3 години вранці і на ніч - до ранку.
Гарбуз виводить токсини, надлишки холестерину і шлаки завдяки вмісту пектинових волокон.

Користь (корисні властивості) - гарбузове насіння.
У насінні гарбуза є білок, клітковина, залізо, мідь, магній, марганець і фосфор, а також амінокислоти: аргінін і глютамінова кислота. У них також міститься цинк, кальцій, калій, фолієва кислота, селен, і ніацин. Гарбузове насіння також містять ліноленову кислоту, яка зміцнює артерії. Застосування гарбузового насіння після їжі дозволить поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.
Гарбузове насіння будуть також дуже корисні при нестачі заліза, магнію, цинку. У Китаї гарбузове насіння вважають засобом від депресії.
Гарбузове насіння проти вугрів. Завдяки цинку поліпшується стан шкіри при вугрової висипки, оскільки при вуграх рівень цього мікроелемента в організмі знижується. Необхідно в день з'їдати по 50-60 зерен.
Гарбузове насіння проти простатиту.
Гарбузове насіння дуже корисні чоловікам - перевірений засіб від простатиту.  Для профілактики простатиту досить з'їдати по 60-70 зерен на день. Насіннячка допомагають скоротити ризик захворювання на рак передміхурової залози.
Гарбузове насіння проти глистів.
 Відомо протиглистова властивість гарбузового насіння. У гарбузовому насінні є амінокислота - кукурбітин - глистова отрута, який нешкідливий для людини. Враховуючи те, що близько 50% людей ходить з паразитами в жовчному міхурі, то з'їсти насіння буде дуже корисним. Щоб позбутися від глистів, три дні з'їдайте на сніданок 100г гарбузового насіння, запиваючи їх рідиною.

Користь гарбузового соку
1. Завдяки вмісту калію, гарбузовий сік допомагає вивести зайву воду з організму. Бажаєте усунути набряки або нормалізувати роботу кишечника? Приготуйте собі склянку свіжого гарбузового соку. Це відмінний сечогінний і проносний засіб, причому без жодних побічних ефектів.
2. У гарбузовому соку міститься вітамін - Т, який допомагає зупинити кровотечу. Т.ч. сік необхідний тим, хто страждає кровоточивістю, наприклад, ясен.
3. Гарбуз корисна для всіх, хто хоче «підживити» очі і поліпшити зір. А все завдяки вітаміну А.
Гарбузовий сік добре поєднується з морквяним і яблучним. Розводите його в пропорції 1:1:1. Пийте гарбузовий сік по склянці: краще вранці і вдень за 30-40 хв. перед їжею.
Протипоказання до гарбузі
Гарбуз - дуже м'який овоч, тому протипоказань, крім індивідуальної нестерпності, немає.

До цього часу немає єдиної думки про походження гарбуза. Одні вчені вважають, що батьківщиною гарбуза була Америка, інші, що завезена ця культура з Китаю, де її культивували при імператорському дворі.
Гарбуз дуже смачний і корисний овоч, який містить велику кількість каротину і вітамінів. У м'якоті гарбуза міститься дуже багато цінного для дитячого організму вітаміну D, який підсилює життєдіяльність і прискорює ріст дітей. Клітковину цього овоча легко засвоює навіть ослаблений організм, ось тому страви з гарбуза рекомендують для лікувального та профілактичного харчування. Оскільки в гарбузі багато солей міді, заліза і фосфору, які позитивно впливають на процес кровотворення в організмі, вживання її рекомендовано як профілактика недокрів'я і атеросклерозу.
Корисна гарбуз також при захворюванні печінки і нирок. Гарбуз відмінний регулятор травлення і за рахунок великого вмісту пектину сприяє виведенню холестерину з організму.
З органічних кислот в гарбузі міститься переважно яблучна кислота. У ній достатню кількість цукристих речовин: глюкоза, фруктоза, сахароза, причому 2 / 3 сумарного вмісту цукристих сполук становить глюкоза.
Гарбуз справжній скриньку мінеральних сполук. Вона містить у достатній кількості кальцій, калій, фосфор, залізо, мідь, фтор і цинк. У гарбузовому м'якушці дуже багато каротину, вітамінів С, групи В та інших корисних для організму речовин, які позитивно впливають на функцію кишечника з послаблюючим ефектом, в той же час це дуже хороший сечогінний засіб.
Страви з гарбуза рекомендують включати в раціон хворим на гепатит і холецистит, а так само людям з жовчнокам'яною хворобою хронічним колітом і ентероколітами в стадії загострення, із захворюваннями серцево-судинної системи (гіпертонія, атеросклероз із недостатністю кровообігу), з гострими і хронічними нефритами та пієлонефритами . Гарбуз рекомендується для вживання вагітним жінкам як природне проти блювотний засіб. Її вживають при «морської хвороби».
Для лікування нирок вживають не сам м'якуш, а свіже вичавлений сік з сирого гарбуза - по півсклянки на добу. Сік гарбуза має заспокійливий ефект, покращує сон.
У вигляді компресів розтертий м'якуш цього овоча прикладають на уражені ділянки шкіри при екземах, опіках та висипки.

Страви з гарбуза бажано вживати тим, хто переніс захворювання на вірусний гепатит А, у зв'язку з тим, що біологічно-активні речовини, які містяться в м'якушці сприяють відновленню активної антиоксидантного функції печінки.
Використовуючи страви з гарбуза протягом тривалого часу можна домогтися виведення зайвої рідини з організму. З цією метою гарбузову дієту від серцевих і ниркових набряків протягом 3-4 місяців у сирому вигляді по 0,5 кг на добу і у вареному або печеному вигляді по 1,5 кг на добу призначав такий знаменитий російський терапевт як С.С. Зимницкий.
Гарбузове насіння з давніх часів використовували в народній медицині як протиглистова засіб, а так само як спосіб що допомагає при захворюваннях сечостатевих органів, особливо при спазмах, які утрудняє сечовипускання.
В Індії гарбуз використовується для лікування туберкульозу. Доведено що водний екстракт плоду цього овоча в розведенні 1:10000 перешкоджає розмноження туберкульозної палички.